Štvrtok, 30. máj 2024 | meniny má Ferdinand , zajtra Petronela/Petrana
Predplatné
Štvrtok, 30. máj 2024 | meniny má Ferdinand , zajtra Petronela/Petrana
TlačPoštaZväčšiZmenši

Repetitórium z občianskeho práva hmotného s otázkami a s príkladmi 2. diel

najpravo.sk • 8.5. 2018, 10:57

DULAKOVÁ, D. DULAK, A.: Repetitórium z občianskeho práva hmotného s otázkami a s príkladmi, 2. diel. Bratislava : Wolters Kluwer, 2018. 112 s. ISBN: 978-80-8168-778-5. mäkká väzba

Cieľom druhého dielu učebnej pomôcky Repetitórium z občianskeho práva hmotného s otázkami a s príkladmi je sprostredkovať základy občianskeho záväzkového práva. Autori týmto spôsobom reagujú na opakované požiadavky študentov viesť odborné semináre formou riešenia praktických zadaní a príkladov z reálneho života. Každá téma má tri časti – teoretické východiská, pomocou ktorej študent získa základné znalosti o konkrétnej problematike, teoretické otázky, v ktorej autori naformulovali otázky k danej téme, a praktické príklady, ktorá obsahuje praktické zadania a príklady.

 

Učebnica je určená predovšetkým študentom právnických fakúlt. Potrebám študentov zodpovedá aj volená štruktúra praktika, keďže jej jednotlivé časti vychádzajú z nosných predmetov vyučovaných na katedrách občianskeho práva. Praktické cvičenia sa opierajú o obvyklý tematický plán vyučovaného predmetu, čím sa sleduje dosiahnutie efektu automatického precvičenia odprednášanej témy.

Recenzentmi učebnice boli doc. JUDr. Romana Smyčková, PhD. z Právnickej fakulty Univerzity Komenského a JUDr. Katarína Gešková, PhD. z Právnickej fakulty Trnavskej Univerzity.

  • Obsah učebnice si pozrite TU
  • Ukážku učebnice si pozrite TU
  • Učebnicu si môžete zakúpiť priamo u vydavateľa TU

Ohodnoťte článok
Hlasovalo: 1418

Nový príspevok

PoUtStŠtPiSoNe
: