Štvrtok, 20. jún 2024 | meniny má Valéria , zajtra Alojz
Predplatné
Štvrtok, 20. jún 2024 | meniny má Valéria , zajtra Alojz
TlačPoštaZväčšiZmenši

Zákon o upomínacom konaní – komentár

najpravo.sk • 2.5. 2018, 19:57

IVANKO, D. a kol.: Zákon o upomínacom konaní – komentár. Bratislava : Wolters Kluwer. 2018. 148 s. ISBN: 978-80-8168-830-0, mäkká väzba

Komentár k zákonu o upomínacom konaní má byť predovšetkým praktickou pomôckou určenou všetkým, ktorí s týmto typom konania prichádzajú do kontaktu. Pre naplnenie cieľa bol vhodne zvolený aj autorský kolektív, ktorý tvoria sudcovia a vyšší súdni úradníci upomínacieho Okresného súdu Banská Bystrica.

 

Pri komentovaní jednotlivých ustanovení sa vychádzalo predovšetkým z praktických skúseností, ktoré autori nadobudli pri aplikácii noriem komentovaného zákona. Skúsenosť vychádzajúca z praktickej aplikácie právnych noriem dostatočne preverí teoretické vedomosti, ktoré konfrontuje tak s realitou, ale aj s úmyslom zákonodarcu a cieľmi účastníkov.

 

Od upomínacieho konania sa očakáva naplnenie viacerých ambicióznych cieľov, jedným z nich je zrýchlenie a zefektívnenie procesu vedúceho k získaniu exekučného titulu. Pre jeho naplnenie je tak nevyhnutné spolupôsobenie všetkých subjektov zúčastnených na konaní. Predkladaná publikácia pomôže k lepšej orientácii a pochopeniu podstaty a zmyslu tohto osobitného typu konania.

 

Právny stav a vzory formulárov vychádzajú zo stavu k 31. marcu 2018. Komentár je určený širokému okruhu čitateľov, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o uvedenej problematike.

  • Obsah publikácie si pozrite TU
  • Ukážku publikácie si pozrite TU
  • Tento praktický komentár si môžete zakúpiť TU

 

Ohodnoťte článok
Hlasovalo: 2990

Nový príspevok

PoUtStŠtPiSoNe
: