Pondelok, 4. marec 2024 | meniny má Kazimír , zajtra Fridrich
Predplatné
Pondelok, 4. marec 2024 | meniny má Kazimír , zajtra Fridrich
TlačPoštaZväčšiZmenši

Úprava styku s maloletým dieťaťom každú sobotu v kalendárnom roku

najpravo.sk • 8.1. 2012, 20:10

Je v rozpore so záujmami maloletého dieťaťa, ak jeden z rodičov nemôže stráviť nerušene žiaden víkend v roku s maloletým dieťaťom.

(rozsudok Krajského súdu v Žiline z 31. júla 2009, sp. zn. 9CoP/54/2009)

Z odôvodnenia:

Napadnutým rozsudkom prvostupňový súd upravil styk otca s maloletým R., nar. 2.4.2007, tak, že otec je oprávnený stretávať sa s maloletým každú sobotu v kalendárnom roku od 8.00 hod. do 13.00 hod., cez veľkonočné sviatky každý kalendárny rok od nedele od 17.00 hod. do pondelka do 13.00 hod., cez vianočné sviatky každý kalendárny rok dňa 25.12. prvý sviatok vianočný od 8.00 hod. do 17.00 hod. Otec si maloletého prevezme pred bránou rodinného domu, v ktorom matka býva, kde ho aj po ukončení styku matke odovzdá. Matke súd uložil povinnosť maloletého na styk riadne pripraviť, pričom rodičia sú povinní v prípade, že sa styk zo závažných dôvodov nebude môcť uskutočniť, oznámiť si navzájom túto skutočnosť najneskôr 48 hodín pred začiatkom styku, inak bezprostredne po jej vzniku.

Svoje rozhodnutie odôvodnil ustanovením § 36 ods. 1, § 24 ods. 2 a § 28 ods. 2 ZR, keď konštatoval, že rodičia sa na styku nedohodli, a preto upravil styk s prihliadnutím na záujmy maloletého dieťaťa. Pri rozhodovaní zobral do úvahy vek maloletého dieťaťa, jeho režim, vhodnosť prostredia, v ktorom sa budú stretávať a tráviť spoločný čas, okolnosti na strane rodičov a ich vzájomný vzťah.

Obsah ZDARMA pre prihlásených používateľov

Tento text je dostupný pre všetkých prihlásených užívateľov portálu Najprávo.sk.

Získajte ešte viac benefitov a prístup k prémiovému obsahu objednaním predplatného.

Zaregistrovať sa

Už som prihlásený, zobraziť článok v sekcii premium
Ohodnoťte článok
Hlasovalo: 1327

Nový príspevok

Nové v judikatúre

Hľadať všade
PoUtStŠtPiSoNe
: