Utorok, 23. júl 2024 | meniny má Oľga , zajtra Vladimír
Predplatné
Utorok, 23. júl 2024 | meniny má Oľga , zajtra Vladimír
TlačPoštaZväčšiZmenši

Zákon o finančnej kontrole a audite - komentár

najpravo.sk • 7.6. 2016, 18:17

Zacharidesová, V.: Zákon o finančnej kontrole a audite - komentár, Wolters Kluwer, 2016, 144 strán, brožovaná väzba

Zákon č. 357/2015 Z.z. z  10. novembra 2015 o finančnej kontrole a audite a o zmene a doplnení niektorých zákonov upravuje základné pravidlá, ciele a spôsob vykonávania finančnej kontroly a auditu. Ide o zákon, ktorý zrušil zákony č. 440/2000 Z.z. o správach finančnej kontroly a č. 502/2001 Z.z. o finančnej kontrole a vnútornom audite vrátane vykonávacej vyhlášky.

Kniha - Zákon o finančnej kontrole a audite

Publikácia „Zákon o finančnej kontrole a audite – Komentár“ pochádza z pera autorky, v kompetencii ktorej bola príprava a celý legislatívny proces uvedeného zákona. Ing. Vladimíra Zacharidesová predkladá čitateľovi podrobné vysvetlenie jednotlivých ustanovení zákona č. 357/2015 Z. z. o finančnej kontrole a audite. Komentár je obohatený o dôvodovú správu, príklady aplikácie tohto zákona v praxi, a zároveň sa v ňom nachádzajú aj vzory dokumentov. Autorka komentára dôkladne naplnila svoj zámer a pripravila mimoriadne kvalitnú pomôcku, ktorú ocenia zamestnanci orgánov verejnej správy, t. j. štátnej správy aj samosprávy.

Kniha - Zákon o finančnej kontrole a audite

Ing. Vladimíra Zacharidesová je absolventkou Národohospodárskeju fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave. Pôsobila ako vnútorná audítorka predvstupových fondov Európskej únie v Agentúre SAPARD a neskôr po vstupe SR do EÚ pôsobila ako vnútorná audítorka v rámci Pôdohospodárskej platobnej agentúry, kde overovala poskytovanie podpory pre pôdohospodárstvo, rozvoj vidieka a rybné hospodárstvo z prostriedkov EÚ. V súčasnosti pôsobí už deviaty rok ako riaditeľka odboru plánovania a metodiky v rámci sekcie auditu a kontroly na Ministerstve financií SR. Je členkou lektorského zboru MF SR a okrem usmerňovania finančnej kontroly a vnútorného auditu sa špecificky venuje tvorbe postupov a metodických usmernení pre výkon vládneho auditu prostriedkov štátneho rozpočtu, EÚ, ako aj prostriedkov poskytovaných SR na základe medzinárodných zmlúv, ktorými je SR viazaná. Zatupuje MF SR na rokovaniach s Európskou komisiou, ako aj na odborných zasadnutiach na národnej úrovni v oblasti auditu a kontroly.

Kniha - Zákon o finančnej kontrole a audite

Komentár k Zákonu o finančnej kontrole a audite si môžete kúpiť priamo u vydavateľa TU (vstup do obchodu)

Ohodnoťte článok
Hlasovalo: 2604

Nový príspevok

PoUtStŠtPiSoNe
: