Sobota, 15. jún 2024 | meniny má Vít , zajtra Blanka
Predplatné
Sobota, 15. jún 2024 | meniny má Vít , zajtra Blanka
TlačPoštaZväčšiZmenši

Verejné obstarávanie: Podlimitné zákazky v praxi

najpravo.sk • 3.5. 2015, 15:31

Púček, Ľ. – Zamišková, A.: Verejné obstarávanie: Podlimitné zákazky v praxi, Wolters Kluwer, 2015, 240 strán, mäkká väzba, príloha CD

Praktická príručka Verejné obstarávanie: Podlimitné zákazky v praxi sa člení na dve časti.

  • Prvú tvorí prehľad postupov a pravidiel pri zadávaní zákaziek podľa § 9 ods. 9 Zákona o verejnom obstarávaní a podlimitných zákaziek, vrátane elektronického trhoviska.
  • Druhú tvoria vzory pre zadávanie zákaziek podľa § 9 ods. 9 tohto zákona a podlimitných zákaziek v editovateľnej forme aj na CD.

Verejné obstarávanie: Podlimitné zákazky v praxi

Pri podlimitných zákazkách príručka ponúka všetky relevantné vzory využívané v praxi. Od vzorových súťažných podkladov, cez výzvu na predkladanie ponúk, vzorové zápisnice, vyhodnocovacie tabuľky, vzory listov až po oznámenia pre záujemcov a uchádzačov. Vzory pre podlimitné zákazky sú rozčlenené samostatne pre jednoobálkový a dvojobálkový systém. V rámci nich sú zoradené chronologicky podľa ich časového výskytu v zadávaní zákazky.

Verejné obstarávanie: Podlimitné zákazky v praxi

V rámci vzorov sú k dispozícii aj zjednodušené prehľady postupu pre zadávanie zákaziek podľa § 9 ods. 9 ZVO formou výzvy na predloženie cenovej ponuky, postupu pri zadávaní podlimitných zákaziek v tzv. dvojobálkovom systéme, postupu pri zadávaní podlimitných zákaziek v tzv. jednoobálkovom systéme a postupu pri podlimitnom priamom rokovacom konaní s jedným záujemcom.

Verejné obstarávanie: Podlimitné zákazky v praxi

Kľúčovou cieľovou skupinou príručky sú menší verejní obstarávatelia a osoby podľa § 7 ZVO v školách, obciach a mestách, organizáciách riadených alebo kontrolovaných obcami a mestami, zdravotníckych zariadeniach, či orgánoch miestnej štátnej správy. Podľa § 7 ZVO sú to ďalej podnikatelia realizujúci verejné obstarávania ad hoc, ak získajú finančné prostriedky z fondov EÚ a pod.

Verejné obstarávanie: Podlimitné zákazky v praxi

Vysokú pridanú hodnotu ponúka aj pre osoby zodpovedné za prípravu a realizáciu verejného obstarávania u väčších verejných obstarávateľov, najmä v časti obsahujúcej vzory. V neposlednej miere osloví aj advokátov, kontrolórov obcí a VÚC, kontrolórov a audítorov v štátnej správe, aj v rámci fondov EÚ, finančných manažérov či predstaviteľov mimovládnych organizácií a ďalších odborníkov, ktorí vo svojej praxi prichádzajú do styku s verejným obstarávaním.

Literatúra k verejnému obstarávaniu

Praktickú príručku si môžete zakúpiť TU (KLIKNITE PRE VSTUP DO OBCHODU).

Ohodnoťte článok
Hlasovalo: 1934

Nový príspevok

PoUtStŠtPiSoNe
: