Štvrtok, 30. máj 2024 | meniny má Ferdinand , zajtra Petronela/Petrana
Predplatné
Štvrtok, 30. máj 2024 | meniny má Ferdinand , zajtra Petronela/Petrana
TlačPoštaZväčšiZmenši

Správne právo hmotné – osobitná časť

najpravo.sk • 1.5. 2017, 13:05

Cepek, B. a kol.: Správne právo hmotné – osobitná časť, Wolters Kluwer, 4/2017, 476 strán, tvrdá väzba

Učebnica Správne právo hmotné – osobitná časť od nového autorského kolektívu má za cieľ vyplniť medzery na trhu so študijnou literatúrou. Pod učebnicou sú podpísaní doc. JUDr. Ing. Branislav Cepek, PhD. – vedúci autorského kolektívu, JUDr. Mgr. Janka Hašanová, PhD., JUDr. Matej Horvat, PhD., JUDr. Rastislav Kaššák, PhD., JUDr. Michal Maslen, PhD., doc. JUDr. Ing. Bernard Pekár, PhD., JUDr. Anna Peťovská, PhD., JUDr. Marcela Tittlová, PhD. Recenzentmi učebnice boli doc. JUDr. PhDr. Peter Potasch, PhD. a prof. JUDr. Soňa Košičiarová, PhD.

Autorský kolektív pri spracovaní publikácie vychádzal zo zaužívanej klasifikácie správneho práva na všeobecnú a osobitnú časť a, samozrejme, aj procesnú časť.

Ako všeobecná, tak aj procesná časť budú predmetom spracovania v samostatnej učebnici. Novo spracovaná osobitná časť ponúka prehľadné hodnotenie tej časti správneho práva, ktorú reprezentujú jednotlivé odvetvia a sféry verejnej správy.

Učebnicu tvorí 15 kapitol, v ktorých autori rozoberajú oblasti ako vnútorná správa, policajná správa, správa zahraničných vecí, správa obrany, školstva, justície, dopravy, starostlivosti o životné prostredie, živnostenského podnikania, výstavby a územného plánovania, katastra nehnuteľností, zdravotníctva, kultúry, sieťových odvetí a v neposlednom rade aj správa informácií.

Učebnica má ambíciu nielen zaplniť medzeru na trhu a byť dobrou študijnou pomôckou na právnických fakultách v Slovenskej republike, ale aj dobrou pomôckou v aplikačnej praxi.

Novú učebnicu Správne právo hmotné – osobitná časť si môžete zakúpiť TU (VSTUP DO OBCHODU).


Ohodnoťte článok
Hlasovalo: 1855

Nový príspevok

PoUtStŠtPiSoNe
: