Štvrtok, 30. máj 2024 | meniny má Ferdinand , zajtra Petronela/Petrana
Predplatné
Štvrtok, 30. máj 2024 | meniny má Ferdinand , zajtra Petronela/Petrana
TlačPoštaZväčšiZmenši

Okamžité skončenie pracovného pomeru

najpravo.sk • 16.7. 2020, 18:35

OLŠOVSKÁ, A. – DIVÉKYOVÁ, K. – MÉSZÁROS, M.: Okamžité skončenie pracovného pomeru. 1. vydanie. 2020. Bratislava : Wolters Kluwer SR, s. r. o. 104 s. ISBN: 978-80-7598-668-9. mäkká väzba

Okamžité skončenie pracovného pomeru predstavuje radikálny zásah do pracovného pomeru. Ako jeden zo spôsobov skončenia pracovného pomeru ho môže využiť zamestnávateľ, ako aj zamestnanec, no jeho využitie sa obmedzuje na výnimočné prípady taxatívne vymedzené Zákonníkom práce.

Publikácia „Okamžité skončenie pracovného pomeru" podrobne približuje čitateľovi tento inštitút pracovného práva z hľadiska zamestnávateľa, ako aj z hľadiska zamestnanca.

Autori publikácie sa však neobmedzili len na vysvetlenie súvisiacich ustanovení Zákonníka práce, ale poukazujú aj na rozhodovaciu prax slovenských a českých súdov formou odkazov na ich relevantné rozhodnutia.

Publikácia je určená predovšetkým zamestnávateľom, zamestnancom, zástupcom zamestnancov, personalistom a širokej odbornej verejnosti, ktorá sa venuje pracovnému právu.

Ohodnoťte článok
Hlasovalo: 759

Nový príspevok

PoUtStŠtPiSoNe
: