Pondelok, 27. máj 2024 | meniny má Iveta , zajtra Viliam
Predplatné
Pondelok, 27. máj 2024 | meniny má Iveta , zajtra Viliam
TlačPoštaZväčšiZmenši

Repetitórium zo správneho práva hmotného s praktickými prípadmi

najpravo.sk • 24.10. 2019, 10:02

CEPEK, B. Repetitórium zo správneho práva hmotného s praktickými prípadmi. Bratislava : Wolters Kluwer SR, s. r. o. 2019. 80 s. ISBN: 978-80-571-0053-9. mäkká väzba, formát A4.

Predkladané učebné texty sú určené najmä študentom právnických fakúlt. Ich cieľom je zrozumiteľnou formou oboznámiť študentov právnických fakúlt nielen so základnými poznatkami z vedného odboru správneho práva hmotného – všeobecnej časti, ale aj s problémami spojenými s ich uplatňovaním v aplikačnej praxi. Len pre vysvetlenie, slovník cudzích slov vysvetľuje pojem „repetitórium" ako pomôcku na opakovanie učebnej látky.

 

Pri formulovaní základných poznatkov verejnej správy autor vychádzal z najnovších výsledkov súčasnej našej, ako aj zahraničnej teórie a aktuálnej judikatúry. V ôsmich kapitolách a na viacerých praktických prípadoch sa pokúsil priblížiť základy fungovania verejnej správy a postavenia správneho práva vo verejnej správe v slovenskom, ako aj európskom práve.

 

Učebné texty majú snahu v skrátenej verzii objasňovať inštitúty ako sústava orgánov verejnej správy, fungovanie územnej samosprávy, metódy a formy činnosti verejnej správy, administratívnoprávna zodpovednosť, ako aj zodpovednosť za samotný výkon verejnej správy. Pre lepšiu ilustráciu sú obsahom publikácie konkrétne prípady s kontrolnými otázkami.

 

Učebné texty sú primárne určené na bakalárske štúdium, no predpokladá sa, že čitateľ už má základné vedomosti z danej problematiky, pretože predkladané učebné texty sa venujú len vybraným inštitútom vo verejnej správe a len dopĺňajú základné vedomosti.

Ohodnoťte článok
Hlasovalo: 1057

Nový príspevok

Nové v judikatúre

Hľadať všade
PoUtStŠtPiSoNe
: