Pondelok, 27. máj 2024 | meniny má Iveta , zajtra Viliam
Predplatné
Pondelok, 27. máj 2024 | meniny má Iveta , zajtra Viliam
TlačPoštaZväčšiZmenši

Hospodárske právo. 1. diel

najpravo.sk • 13.11. 2019, 20:33

PATAKYOVÁ, M. – MAMOJKA, M. – DURAČINSKÁ, J. a kol. Hospodárske právo. 1. diel. Bratislava : Wolters Kluwer SR, s. r. o., 352 s. ISBN: 978-80-571-0088-1. mäkká väzba

V učebnici hospodárskeho práva sa študentom práva predkladá výklad tých právnych predpisov, ktoré súvisia s hospodárskou činnosťou, obchodnými vzťahmi a majú prevažujúci verejnoprávny charakter, vo výraznejšej miere premietajú vo svojich právnych normách zásahy štátu do právneho postavenia alebo činnosti adresátov právnych noriem.

 

Učebnica sa v prvom diele zameriava na subjekty ekonomických vzťahov, mimo obchodných spoločností, ktoré sa aktívne podieľajú na hospodárskej činnosti štátu, na živnostenské podnikanie, ktorého právna úprava tvorí základ úpravy podnikateľskej činnosti, na obchodný register, na iné registre, ktoré s podnikaním významne súvisia, a na hospodársku súťaž ako nevyhnutnú základňu realizácie podnikateľských aktivít.

 

V nadväzujúcom druhom diele je obsiahnutý výklad osobitných procesných postupov vo fáze insolvencie a insuficiencie subjektov (najmä podnikateľských subjektov) a osobitných postupov pri kontrahovaní cez verejné obstarávanie.

 

Učebnica je určená predovšetkým študentom obchodného práva na právnických fakultách.

 

Ohodnoťte článok
Hlasovalo: 865

Nový príspevok

Nové v judikatúre

Hľadať všade
PoUtStŠtPiSoNe
: