TlačPoštaZväčšiZmenši

Právnické eso - autorská súťaž pre právnikov a študentov práva

19.1. 2012, 22:31 |  najpravo.sk

Pri príležitosti prvého výročia vzniku portálu najpravo.sk štartujeme prvý ročník unikátnej a na Slovensku jedinečnej autorskej súťaže pre všetkých právnikov a študentov práva "Právnické eso". Súťaže sa však môže zúčastniť aj študent inej vysokej školy či neprávnik, pokiaľ splní ostatné podmienky súťaže. Súťaž je bezplatná, jediným vkladom súťažiaceho do hry sú jeho vlastné myšlienky a názory.

O čo ide?

Ako sme už napovedali, Právnické eso je autorskou súťažou, a teda pre zaradenie do súťaže je potrebné zobrať do rúk papier s perom (lepšie povedané zapnúť počítač) a vytvoriť akýkoľvek vlastný článok týkajúci sa práva a zaslať nám ho na e-mail: najpravo.sk@gmail.com. Po jeho uverejnení na stránkach portálu najpravo.sk ste v hre.Právnické eso

Môžete nám zaslať článok k aktuálnym legislatívnym zmenám, môžete spracovať výklad právneho inštitútu pre širokú verejnosť alebo analýzu problému pre odbornú verejnosť, môžte skoncipovať radu, názor, glosu, úvahu, vysvetlenie pojmu, môžte polemizovať, vysvetľovať alebo hodnotiť. Vyberte si napríklad občianske právo alebo právo rodinné, obchodné, pracovné či trestné alebo ústavné. Zaoberajte sa hmotným právom, procesným právom, situáciou v súdnictve či prokuratúre... Výber je na vás. Príspevok nemusí byť rozsiahly, minimálne ani maximálne limity nestanovujeme. 

Zverejnený príspevok bude označený ako "Príspevok autorskej súťaže Právnické eso", pričom zverejnené príspevky ostávajú zverejnené na portáli najpravo.sk aj po skončení súťaže. Redakcia si vyhradzuje právo odmietnuť zverejniť zaslaný príspevok pokiaľ nesúvisí so zameraním súťaže alebo zameraním portálu, je v rozpore s pravidlami používania portálu najpravo.sk alebo je jeho úroveň spracovania nízka, či je z iných dôvodov nevhodný k uverejneniu. Redakcia taktiež rozhodne, či bude súťažný príspevok zaradený medzi Články, Rady pre každého alebo do Slovníka. Podmienky účasti v súťaží čítajte nižšie.

Vyhráva každý

Okrem samozrejmej výhry, ktorou je trvalé uverejnenie článku na jednom z najväčších a najčítanejších právnych portálov na Slovensku a zafixovanie príspevku vo vyhľadávači Google, čo je vynikajúcou devízou a referenciou pre každého študenta či vyštudovaného právnika, môžu vyhrať účastníci súťaže nasledovné ceny:

1. cena - Najlepšia Nokia súčasnosti, Nokia E6

Extrémne kompaktné, inteligentné zariadenie, ktoré zvládne všetko. Na úplne dotykovom displeji vidno všetko neuveriteľne ostro – okrem toho máte k dispozícii plnohodnotnú klávesnicu QWERTZ. Vďaka bezplatnej celosvetovej navigácii do auta a pre peších bleskovo nájdete to najlepšie z najlepšieho v svojom meste a môžete začať objavovať. Všetko je pripravené hneď po rozbalení, a to aj so začleneným e-mailom a sociálnymi sieťami. Pre vás to znamená mať e-maily z pracovných aj osobných účtov v reálnom čase priamo vo východiskovom zobrazení displeja. Vnútorná pamäť telefónu je 8 GB, v pohotovostnom režime vydrží batéria až 744 hodín. Praktický e-mailový klient s podporou príloh, 8 Megapixelový fotoaparát s Full focusom, hudobný prehrávač... Pozrite sa.

 

Kto dostane prvú cenu?

O víťazovi prvej ceny rozhodnete vy - naši čitatelia. Hlasy jednotlivým autorom súťažných príspevkov budete môcť posielať vy po skončení súťaže prostredníctvom facebook stránky najpravo.sk, kde bude vytvorená tzv. otázka a fanúšikovia najpravo.sk budú môcť zahlasovať za meno súťažiaceho. Ten, kto získa v stanovenom čase najviac hlasov, získa hlavnú cenu, preto si zabezpečte už teraz, aby ten váš "fanklub" bol čo najskôr medzi fanúšikmi najpravo.sk pripravený vás podporiť pri hlasovaní.  

Túto cenu vám venuje:
 

2. cena - Android tablet YARVIK GoTab Velocity

7" (18cm) tablet (počítač) s obľúbeným a rýchlym operačným systémom Android, 4GB vnútornou pamäťou, vstavanou kamerou, podporou WiFi, rezistívnym dotykovým displejom a procesorom s rýchlosťou 1,2 GHz. Tablet podporuje hudbu (MP3, WMA, WAV, APE, FLAC, AAC, OGG), videá až 1080p/2160p RM, RMVP, AVI (H.264/H.263), DivX (HD) MOV, WMV, MP4, FLV, MKV , ASF, 3GP, obrázky (JPG, BMP, GIF, PNG, TIFF), text (TXT, PDF, CHM, HTML, PDB, UMD) a iné. Batéria vydrží až 5 hodín videa alebo 10 hodín hudby...

2. cena

Kto dostane druhú cenu?

Víťaza druhej ceny určí odborná komisia zložená z redaktorov a spolupracovníkov portálu najpravo.sk, pričom prihliadne najmä na prínos príspevku (príspevkov) autora pre verejnosť (či už právnickú alebo neprávnickú), úroveň spracovania zaslaného príspevku/príspevkov, či vlastné názory autora.

Túto cenu vám venuje:
 

3. cena - Právnické knižky v hodnote 60 eur

Tretia cena bude náhodne vyžrebovaná v našej redakcii zo všetkých zverejnených príspevkov, budú sa teda žrebovať príspevky, nie mená autorov. Pri žrebovaní tretej ceny teda platí, že každým zaslaným príspevkom sa zvyšuje šanca na vašu výhru, a teda koľko príspevkov zašlete, toľkokrát ste v žrebovaní.

Túto cenu vám venuje:
  

4. - 6. cena - Právnická knižka s podpisom autora 

Prví traja súťažiaci, teda prví traja autori zverejnených príspevkov získajú automaticky knižnú pozornosť z našej redakcie, pričom exkluzívne zabezpečíme aj podpis autora knižky.

Túto cenu vám venuje:
 

7. cena - Ročný prístup na internetovú verziu ASPI

Nechceli by ste mať vo svojom notebooku, tablete či iPhone prístupné všetky aktuálne zákony, judikáty, odborné právnické články či kvalitné komentáre? A to nielen v aktuálnom znení, ale aj v predchádzajúcich zneniach ku zvolenému dátumu s možnosťou vyhľadávania podľa zadaných slov v celom obsahu. Každý právnik potrebuje ku svojej práci ASPI - Najpoužívanejší právny systém v Slovenskej republike.

Túto cenu dostane autor najčítanejšieho súťažného článku, teda toho, ktorý si počas trvania súťaže prečítalo najviac unikátnych návštevníkov (viacnásobné otváranie článku z jedného počítača sa teda vždy zaráta len raz). Zaujmite svojimi názormi!

Túto cenu vám venuje:
  

8. cena - Ročné predplatné časopisu Zo súdnej praxe

ZO SÚDNEJ PRAXE už sedemnásť rokov sprevádza svojich čitateľov realizáciou zákonov a predpisov z občianskeho, pracovného, obchodného, trestného a správneho práva v podobe rozsudkov a uznesení Najvyššieho súdu SR. ZO SÚDNEJ PRAXE je určený pre širokú právnickú obec – advokátov, notárov, súdy, prokuratúry a orgány štátnej správy a pre podnikateľskú verejnosť. Ročné predplatné tohto najobľúbenejšieho právnického časopisu má hodnotu viac než 156 eur!

Túto cenu môže získať jeden z hlasujúcich fanúšikov, ktorý zahlasuje za najlepší článok súťaže Právnické eso. 

Túto cenu vám venuje:
  

Čaká na vás celkovo 8 cien v hodnote viac než 900 eur!

Bonusová cena

Partner súťaže Právnické eso, popredné slovenské vydavateľstvo odbornej literatúry IURA EDITION, ktoré pôsobí na Slovenskom trhu od roku 1993 môže po ukončení súťaže zverejniť ním vybratý súťažný príspevok vo svojom periodiku prípadne ho zaradiť medzi odborné články v Automatizovanom systéme právnych informácií. Máte šancu ukázať svoje kvality celej slovenskej právnickej verejnosti.

Vydavateľstvo IURA EDITION môže súťažiacemu taktiež ponúknuť kontrakt na ďalšiu autorskú spoluprácu! Váš súťažný príspevok vám teda môže otvoriť dvere vašej úspešnej právnickej budúcnosti. 

Podmienky účasti v súťaži

1. Riadna registrácia na portáli najpravo.sk vrátane vloženia fotografie, ktorá bude uverejnená pod súťažnými príspevkami autora.

2. Súhlas s publikačnými podmienkami a pravidlami používania portálu najpravo.sk

3. Zaslanie vlastného autorského príspevku v čase od 1. februára 2012 do 31. marca 2012 na e-mail: najpravo.sk@gmail.com spolu s uvedením povolania autora alebo fakulty, na ktorej autor študuje.

4. Rešpektovanie autorského práva iných autorov vrátane uvádzania zdroja pri citáciách.

5. Každý súťažiaci zaslaním príspevku udeľuje bezplatnú a časovo neobmedzenú licenciu na šírenie svojho príspevku v produktoch vydavateľstva IURA EDITION, spol. s r. o.  

Organizátorom autorskej súťaže Právnické eso je: 

Najlepší právny poradca na internete

Hlavným partnerom súťaže je:

IURA EDITION

 

Zoznam súťažných príspevkov:

 1. JUDr. Monika Kiklicová - Obnova konania v správnom konaní (4.2.2012)
 2. Peter Korček - Referendum (8.2.2012)
 3. JUDr. Stanislava Ďurišová - Materská dovolenka ženy a rodičovská dovolenka muža (8.2.2012)
 4. JUDr. Stanislava Ďurišová - Rodičovská dovolenka ženy alebo muža (8.2.2012) 
 5. JUDr. Monika Kiklicová - Zrušenie BSM za trvania manželstva (9.2.2012)
 6. Matej Klamo - Deliacu mrežu z vozidiel kategórie N1 bude možné odstrániť aj bez prestavby (11.2.2012)
 7. Mgr. Branislav Babej - Patrí obchodný podiel do BSM? (11.2.2012)
 8. Mgr. Branislav Babej - Zmeny v Trestnom poriadku (11.2.2012)
 9. JUDr. Monika Kiklicová - Ako získať informácie od štátu? (14.2.2012)
 10. Martin Manduľák - Predbežné opatrenie a la Bratislava I (14.2.2012)
 11. JUDr. Ondrej Repa - Nad možnosťou prokurátora využiť zásadu "in dubio pro reo" (15.2.2012)
 12. JUDr. Stanislava Ďurišová - Darovanie nehnuteľnosti maloletému dieťaťu (18.2.2012)
 13. Katarína Kesselová - Kauza 60-eurových faktúr (20.2.2012)
 14. Mgr. Zuzana Borecká - Prechod povinností z exekučného titulu po smrti povinného v súdnej praxi (22.2.2012)
 15. Peter Repa - Postmortálna ochrana osobnosti (23.2.2012)
 16. Mgr. Zuzana Borecká - Preskúmavanie rozhodnutí rozhodcovských súdov v exekučnom konaní v súdnej praxi (23.2.2012) 
 17. Mgr. Branislav Babej - Nové trestné činy po novele Trestného zákona (28.2.2012)
 18. JUDr. Monika Kiklicová - Neplatené pracovné voľno (3.3.2012)
 19. Pavol Jakubík - Právny štát (7.3.2012)
 20. Mgr. Zuzana Borecká - Prechod práv a povinností záložcu zo zmluvy o zriadení záložného práva na nadobúdateľa zálohu (7.3.2012)
 21. Lucia Onderková - Radbruchova formula (8.3.2012)
 22. Pavol Jakubík - Retroaktivita právnych noriem (8.3.2012)
 23. Lenka Chvostková - ÚVAHA: Problém - interupcia (8.3.2012)
 24. Pavol Jakubík - ÚVAHA: Štúdium práva... (11.3.2012)
 25. Mgr. Zuzana Borecká - Sociálno – politické aspekty exekúcie (11.3.2012)
 26. Bc. Michal Perignáth - Možnosť stíhania prezidenta SR v kauze nevymenovania Generálneho prokurátora SR (17.3.2012)
 27. JUDr. Martin Bicko - Elektronický podpis v právnej praxi 1. časť: Elektronické konanie na katastri a jeho úskalia (19.3.2012) 
 28. Bc. Valéria Maškulíková - Náboženská sloboda (21.3.2012)
 29. JUDr. Martin Bicko - Opäť k pojmu „požadovaný podiel" pri zrušení a vyporiadaní podielového spoluvlastníctva (21.3.2012)
 30. Bc. Igor Ribár - Procesné osobitosti konania o rozvode manželstva (21.3.2012) 
 31. Bc. Valéria Maškulíková - Demokratizácia vývoja vzťahov štátu a cirkví na Slovensku po roku 1989 (24.3.2012)
 32. Bc. Igor Ribár - Statusové práva v úvahách de lege ferenda (25.3.2012)
 33. Bc. Valéria Maškulíková - Zmluvné vzťahy medzi Slovenskou republikou, Svätou stolicou a registrovanými cirkvami (25.3.2012) 
 34. Bc. Slavomíra Henčeková - ÚVAHA: Kam kráča právnické vzdelávanie na Univerzite Komenského? (26.3.2012)
 35. Dušan Kucbel - Nemo plus iuris c/a bona fides (26.3.2012)
 36. JUDr. Monika Kiklicová - Určenie otcovstva - domnienky otcovstva (31.3.2012)
 37. Barbora Marcineková - Ľudská dôstojnosť vs. zákon o vysielaní a retransmisii (31.3.2012)
 38. Marek Čičmanec - Komparácia trestného činu lúpeže a trestného činu krádeže (31.3.2012)

Výhercovia súťaže

Zoznam výhercov súťaže nájdete TU. 

Ohodnoťte článok
Hlasovalo: 3014
FacebookVybrali SMETwitterDeliciousLinkedIn

NOVÝ PRÍSPEVOK

Najbližšie semináreZobraziť všetky semináre

1. ODBORNÁ KONFERENCIA K PRACOVNÉMU PRÁVU (Seminár)

Jedinečné podujatie svojho druhu, na ktorom sa špičkoví odborníci z ČR a SR podelia o svoje ...

Začíname podnikať ako samostatný finančný agent (Seminár)

Seminár ponúka odborný výklad vzťahujúci sa predovšetkým na otázky vyvstávajúce v ...

Samostatný finančný agent - dohliadaný subjekt finančného trhu (Seminár)

Po tom ako nadobudol účinnosť zákon o finančnom sprostredkovaní a finančnom poradenstve, ...

Zobraziť všetky Nové v judikatúre

Definícia pojmu „procesný postup“

Pod pojmom „procesný postup“ sa rozumie len faktická, vydaniu konečného rozhodnutia predchádzajúca činnosť alebo nečinnosť súdu, teda ...

CSP: Uznesenie o výške náhrady trov konania ako závislý výrok

Vydanie uznesenia o náhrade trov konania v konkrétnej výške je jednostranne závislé od existencie právoplatného rozhodnutia vo veci. ...

CSP: K prípustnosti dovolania podľa § 421; Quaestio facti, quaestio iuris

Riešenie skutkovej otázky (quaestio facti) je v civilnom sporovom konaní spojené s obstarávaním skutkových poznatkov súdu v procese ...

CSP: Podanie dovolania osobou vo výkone trestu odňatia slobody a povinné zastúpenie; poučovacia povinnosť

V oblasti práva na prístupu k súdu spolutvoriaceho koncept spravodlivého procesu je dôležité nielen to, aby pravidlá týkajúce sa mimo iných ...

Zaujímavé odkazy

Hľadanie poisťovateľa podľa EČVhttp://www.skp.sk/#xl_xr_page_vyhladanie%20poistvozidla

S nárokom na poistné plnenie sa obráťte na zobrazeného poisťovateľa

Online zmluvyhttp://www.onlinezmluvy.sk/

Vzory zmlúv a všetko k nim na jednom mieste.

Digitálna parlamentná knižnicahttp://www.nrsr.sk/dl/

Spoločná česko-slovenská digitálna parlamentná knižnica je elektronická forma úplných ...

Rozhodnutia všeobecných súdov Slovenskej republikyhttps://obcan.justice.sk/infosud/-/infosud/zoznam/rozhodnutie

Zverejňované rozhodnutia slovenských súdov.

Rozhodnutia Ústavného súdu Slovenskej republikyhttps://www.ustavnysud.sk/vyhladavanie-rozhodnuti#!DmsSearchView

Vyhľadávanie rozhodnutí Ústavného súdu Slovenskej republiky

Vyhľadanie nehnuteľností konkrétnej osobyhttps://www.katasterportal.sk/kapor/vyhladavanieVlastnikFormInit.do

Vyhľadanie nehnuteľností osoby podľa priezviska a mena osoby.

Registre

Vyhľadávanie v Obchodnom vestníkuhttps://www.justice.gov.sk/PortalApp/ObchodnyVestnik/Formular/FormulareZverejnene.aspx

Vyhľadávanie v Obchodnom vestníku

Notársky centrálny register záložných právhttp://www.notar.sk/%C3%9Avod/Not%C3%A1rskecentr%C3%A1lneregistre/Z%C3%A1lo%C5%BEn%C3%A9pr%C3%A1va.aspx

Vyhľadajte si záložcu, veriteľa alebo záloh v Notárskom centrálnom registri záložných ...

Štatistický register organizáciíhttp://slovak.statistics.sk/wps/portal/ext/Databases/register_organizacii/!ut/p/b1/jY_BDoIwEEQ_qYMtFo-LkVJDGosWoRfTgzEYAQ_G7xeJV9G9TfLeTJZ5VjPfh2d7CY926MPtnf3yRNbafVFVUNUig-aRgnEOyOQINCOAL0eYfCt1kqYRITHlBvpAO1VuRQQRf_wZ4K_9taJcyAJIChVDU-7KleUcxH_5R-YnZK5hAmZeNPnQndm9c67GVbwAlOWrBg!!/dl4/d5/L2dJQSEvUUt3QS80SmtFL1o2X1ZMUDhCQjFBMDgxVjcwSUZTUTRRVU0xR1E1/

Register obsahuje registračné údaje o ekonomických subjektoch a vedie ho Štatistický úrad SR.

Obchodný registerhttp://www.orsr.sk/

Obchodný register je verejný zoznam, do ktorého sa zapisujú zákonom stanovené údaje ...

Živnostenský registerhttp://www.zrsr.sk/

Živnostenský register tvorí súbor určených údajov o podnikateľoch. Údaje do registra ...

Register stratených a odcudzených dokladovhttp://www.minv.sk/?stratene-a-odcudzene-doklady

Overte si, či sa vám niekto nepreukázal strateným alebo odcudzeným dokladom inej osoby.

Čítali sme

Rezort zdravotníctva:Do reštaurácií sa bude dať chodiť aj so zvieraťomhttp://www.teraz.sk/slovensko/rezort-zdravotnictvado-restauracii/385469-clanok.html

Vstup do reštaurácií má byť po novom umožnený osobám aj s domácim zvieraťom.

Zakúpenie domácej pálenice treba do 15 dní nahlásiť finančnej správehttp://www.teraz.sk/ekonomika/zakupenie-domacej-palenice-treba-do-1/385492-clanok.html

Súkromní výrobcovia pálenky musia podať colnému úradu za kalendárny rok daňové priznanie z ...

Uzavretím manželstva nárok na sirotský dôchodok nezaniknehttp://www.teraz.sk/ekonomika/uzavretim-manzelstva-narok-na-sirotsk/385464-clanok.html

Sociálna poisťovňa ku koncu februára 2019 vyplácala 20.728 sirotských dôchodkov a priemerná ...

Zverejnili termín výberového konania na posty šéfa Policajného zboru a riaditeľa inšpekciehttps://www.webnoviny.sk/zverejnili-termin-vyberoveho-konania-na-posty-sefa-policajneho-zboru-a-riaditela-inspekcie/

Výberové konanie na posty prezidenta Policajného zboru a riaditeľa Úradu inšpekčnej služby ...

Obce mohou efektivněji regulovat technoparty. Podle vzoruhttps://www.tyden.cz/rubriky/domaci/obce-mohou-efektivneji-regulovat-technoparty-podle-vzoru_517458.html

Usnadnit starostům řešení problémů spojených s technoparty má za cíl vzorová vyhláška, ...

Trik na sirotčí důchod: otcem se stanoví vetchý děda. Úřady to nezpochybňujíhttps://www.idnes.cz/zpravy/domaci/sirotci-duchod-novorozenec-podvod-socialne-slabsi-trik.A190322_093029_domaci_jadv

Otcem dítěte byl šestašedesátiletý nemohoucí invalidní důchodce. Po necelých třech letech ...

Nové časopisy

Justičná revue 1/2019

Justičná revue 1/2019

Časopis pre právnu prax.

Zo súdnej praxe 1/2019

Zo súdnej praxe 1/2019

Vždy aktuálne informácie z jurisdikcie vrcholových súdov SR.

Zo súdnej praxe 6/2018

Zo súdnej praxe 6/2018

Vždy aktuálne informácie z jurisdikcie vrcholových súdov SR.

Zo súdnej praxe 5/2018

Zo súdnej praxe 5/2018

Vždy aktuálne informácie z jurisdikcie vrcholových súdov SR.

Súkromné právo 1/2019

Súkromné právo 1/2019

Recenzovaný časopis zameraný na otázky aplikačnej praxe.

Právny obzor 1/2019

Právny obzor 1/2019

Právny obzor je teoretický časopis pre otázky štátu a práva.

PoUtStŠtPiSoNe
: