TlačPoštaZväčšiZmenši

Právnické eso - autorská súťaž pre právnikov a študentov práva

19.1. 2012, 22:31 |  najpravo.sk

Pri príležitosti prvého výročia vzniku portálu najpravo.sk štartujeme prvý ročník unikátnej a na Slovensku jedinečnej autorskej súťaže pre všetkých právnikov a študentov práva "Právnické eso". Súťaže sa však môže zúčastniť aj študent inej vysokej školy či neprávnik, pokiaľ splní ostatné podmienky súťaže. Súťaž je bezplatná, jediným vkladom súťažiaceho do hry sú jeho vlastné myšlienky a názory.

O čo ide?

Ako sme už napovedali, Právnické eso je autorskou súťažou, a teda pre zaradenie do súťaže je potrebné zobrať do rúk papier s perom (lepšie povedané zapnúť počítač) a vytvoriť akýkoľvek vlastný článok týkajúci sa práva a zaslať nám ho na e-mail: najpravo.sk@gmail.com. Po jeho uverejnení na stránkach portálu najpravo.sk ste v hre.Právnické eso

Môžete nám zaslať článok k aktuálnym legislatívnym zmenám, môžete spracovať výklad právneho inštitútu pre širokú verejnosť alebo analýzu problému pre odbornú verejnosť, môžte skoncipovať radu, názor, glosu, úvahu, vysvetlenie pojmu, môžte polemizovať, vysvetľovať alebo hodnotiť. Vyberte si napríklad občianske právo alebo právo rodinné, obchodné, pracovné či trestné alebo ústavné. Zaoberajte sa hmotným právom, procesným právom, situáciou v súdnictve či prokuratúre... Výber je na vás. Príspevok nemusí byť rozsiahly, minimálne ani maximálne limity nestanovujeme. 

Zverejnený príspevok bude označený ako "Príspevok autorskej súťaže Právnické eso", pričom zverejnené príspevky ostávajú zverejnené na portáli najpravo.sk aj po skončení súťaže. Redakcia si vyhradzuje právo odmietnuť zverejniť zaslaný príspevok pokiaľ nesúvisí so zameraním súťaže alebo zameraním portálu, je v rozpore s pravidlami používania portálu najpravo.sk alebo je jeho úroveň spracovania nízka, či je z iných dôvodov nevhodný k uverejneniu. Redakcia taktiež rozhodne, či bude súťažný príspevok zaradený medzi Články, Rady pre každého alebo do Slovníka. Podmienky účasti v súťaží čítajte nižšie.

Vyhráva každý

Okrem samozrejmej výhry, ktorou je trvalé uverejnenie článku na jednom z najväčších a najčítanejších právnych portálov na Slovensku a zafixovanie príspevku vo vyhľadávači Google, čo je vynikajúcou devízou a referenciou pre každého študenta či vyštudovaného právnika, môžu vyhrať účastníci súťaže nasledovné ceny:

1. cena - Najlepšia Nokia súčasnosti, Nokia E6

Extrémne kompaktné, inteligentné zariadenie, ktoré zvládne všetko. Na úplne dotykovom displeji vidno všetko neuveriteľne ostro – okrem toho máte k dispozícii plnohodnotnú klávesnicu QWERTZ. Vďaka bezplatnej celosvetovej navigácii do auta a pre peších bleskovo nájdete to najlepšie z najlepšieho v svojom meste a môžete začať objavovať. Všetko je pripravené hneď po rozbalení, a to aj so začleneným e-mailom a sociálnymi sieťami. Pre vás to znamená mať e-maily z pracovných aj osobných účtov v reálnom čase priamo vo východiskovom zobrazení displeja. Vnútorná pamäť telefónu je 8 GB, v pohotovostnom režime vydrží batéria až 744 hodín. Praktický e-mailový klient s podporou príloh, 8 Megapixelový fotoaparát s Full focusom, hudobný prehrávač... Pozrite sa.

 

Kto dostane prvú cenu?

O víťazovi prvej ceny rozhodnete vy - naši čitatelia. Hlasy jednotlivým autorom súťažných príspevkov budete môcť posielať vy po skončení súťaže prostredníctvom facebook stránky najpravo.sk, kde bude vytvorená tzv. otázka a fanúšikovia najpravo.sk budú môcť zahlasovať za meno súťažiaceho. Ten, kto získa v stanovenom čase najviac hlasov, získa hlavnú cenu, preto si zabezpečte už teraz, aby ten váš "fanklub" bol čo najskôr medzi fanúšikmi najpravo.sk pripravený vás podporiť pri hlasovaní.  

Túto cenu vám venuje:
 

2. cena - Android tablet YARVIK GoTab Velocity

7" (18cm) tablet (počítač) s obľúbeným a rýchlym operačným systémom Android, 4GB vnútornou pamäťou, vstavanou kamerou, podporou WiFi, rezistívnym dotykovým displejom a procesorom s rýchlosťou 1,2 GHz. Tablet podporuje hudbu (MP3, WMA, WAV, APE, FLAC, AAC, OGG), videá až 1080p/2160p RM, RMVP, AVI (H.264/H.263), DivX (HD) MOV, WMV, MP4, FLV, MKV , ASF, 3GP, obrázky (JPG, BMP, GIF, PNG, TIFF), text (TXT, PDF, CHM, HTML, PDB, UMD) a iné. Batéria vydrží až 5 hodín videa alebo 10 hodín hudby...

2. cena

Kto dostane druhú cenu?

Víťaza druhej ceny určí odborná komisia zložená z redaktorov a spolupracovníkov portálu najpravo.sk, pričom prihliadne najmä na prínos príspevku (príspevkov) autora pre verejnosť (či už právnickú alebo neprávnickú), úroveň spracovania zaslaného príspevku/príspevkov, či vlastné názory autora.

Túto cenu vám venuje:
 

3. cena - Právnické knižky v hodnote 60 eur

Tretia cena bude náhodne vyžrebovaná v našej redakcii zo všetkých zverejnených príspevkov, budú sa teda žrebovať príspevky, nie mená autorov. Pri žrebovaní tretej ceny teda platí, že každým zaslaným príspevkom sa zvyšuje šanca na vašu výhru, a teda koľko príspevkov zašlete, toľkokrát ste v žrebovaní.

Túto cenu vám venuje:
  

4. - 6. cena - Právnická knižka s podpisom autora 

Prví traja súťažiaci, teda prví traja autori zverejnených príspevkov získajú automaticky knižnú pozornosť z našej redakcie, pričom exkluzívne zabezpečíme aj podpis autora knižky.

Túto cenu vám venuje:
 

7. cena - Ročný prístup na internetovú verziu ASPI

Nechceli by ste mať vo svojom notebooku, tablete či iPhone prístupné všetky aktuálne zákony, judikáty, odborné právnické články či kvalitné komentáre? A to nielen v aktuálnom znení, ale aj v predchádzajúcich zneniach ku zvolenému dátumu s možnosťou vyhľadávania podľa zadaných slov v celom obsahu. Každý právnik potrebuje ku svojej práci ASPI - Najpoužívanejší právny systém v Slovenskej republike.

Túto cenu dostane autor najčítanejšieho súťažného článku, teda toho, ktorý si počas trvania súťaže prečítalo najviac unikátnych návštevníkov (viacnásobné otváranie článku z jedného počítača sa teda vždy zaráta len raz). Zaujmite svojimi názormi!

Túto cenu vám venuje:
  

8. cena - Ročné predplatné časopisu Zo súdnej praxe

ZO SÚDNEJ PRAXE už sedemnásť rokov sprevádza svojich čitateľov realizáciou zákonov a predpisov z občianskeho, pracovného, obchodného, trestného a správneho práva v podobe rozsudkov a uznesení Najvyššieho súdu SR. ZO SÚDNEJ PRAXE je určený pre širokú právnickú obec – advokátov, notárov, súdy, prokuratúry a orgány štátnej správy a pre podnikateľskú verejnosť. Ročné predplatné tohto najobľúbenejšieho právnického časopisu má hodnotu viac než 156 eur!

Túto cenu môže získať jeden z hlasujúcich fanúšikov, ktorý zahlasuje za najlepší článok súťaže Právnické eso. 

Túto cenu vám venuje:
  

Čaká na vás celkovo 8 cien v hodnote viac než 900 eur!

Bonusová cena

Partner súťaže Právnické eso, popredné slovenské vydavateľstvo odbornej literatúry IURA EDITION, ktoré pôsobí na Slovenskom trhu od roku 1993 môže po ukončení súťaže zverejniť ním vybratý súťažný príspevok vo svojom periodiku prípadne ho zaradiť medzi odborné články v Automatizovanom systéme právnych informácií. Máte šancu ukázať svoje kvality celej slovenskej právnickej verejnosti.

Vydavateľstvo IURA EDITION môže súťažiacemu taktiež ponúknuť kontrakt na ďalšiu autorskú spoluprácu! Váš súťažný príspevok vám teda môže otvoriť dvere vašej úspešnej právnickej budúcnosti. 

Podmienky účasti v súťaži

1. Riadna registrácia na portáli najpravo.sk vrátane vloženia fotografie, ktorá bude uverejnená pod súťažnými príspevkami autora.

2. Súhlas s publikačnými podmienkami a pravidlami používania portálu najpravo.sk

3. Zaslanie vlastného autorského príspevku v čase od 1. februára 2012 do 31. marca 2012 na e-mail: najpravo.sk@gmail.com spolu s uvedením povolania autora alebo fakulty, na ktorej autor študuje.

4. Rešpektovanie autorského práva iných autorov vrátane uvádzania zdroja pri citáciách.

5. Každý súťažiaci zaslaním príspevku udeľuje bezplatnú a časovo neobmedzenú licenciu na šírenie svojho príspevku v produktoch vydavateľstva IURA EDITION, spol. s r. o.  

Organizátorom autorskej súťaže Právnické eso je: 

Najlepší právny poradca na internete

Hlavným partnerom súťaže je:

IURA EDITION

 

Zoznam súťažných príspevkov:

 1. JUDr. Monika Kiklicová - Obnova konania v správnom konaní (4.2.2012)
 2. Peter Korček - Referendum (8.2.2012)
 3. JUDr. Stanislava Ďurišová - Materská dovolenka ženy a rodičovská dovolenka muža (8.2.2012)
 4. JUDr. Stanislava Ďurišová - Rodičovská dovolenka ženy alebo muža (8.2.2012) 
 5. JUDr. Monika Kiklicová - Zrušenie BSM za trvania manželstva (9.2.2012)
 6. Matej Klamo - Deliacu mrežu z vozidiel kategórie N1 bude možné odstrániť aj bez prestavby (11.2.2012)
 7. Mgr. Branislav Babej - Patrí obchodný podiel do BSM? (11.2.2012)
 8. Mgr. Branislav Babej - Zmeny v Trestnom poriadku (11.2.2012)
 9. JUDr. Monika Kiklicová - Ako získať informácie od štátu? (14.2.2012)
 10. Martin Manduľák - Predbežné opatrenie a la Bratislava I (14.2.2012)
 11. JUDr. Ondrej Repa - Nad možnosťou prokurátora využiť zásadu "in dubio pro reo" (15.2.2012)
 12. JUDr. Stanislava Ďurišová - Darovanie nehnuteľnosti maloletému dieťaťu (18.2.2012)
 13. Katarína Kesselová - Kauza 60-eurových faktúr (20.2.2012)
 14. Mgr. Zuzana Borecká - Prechod povinností z exekučného titulu po smrti povinného v súdnej praxi (22.2.2012)
 15. Peter Repa - Postmortálna ochrana osobnosti (23.2.2012)
 16. Mgr. Zuzana Borecká - Preskúmavanie rozhodnutí rozhodcovských súdov v exekučnom konaní v súdnej praxi (23.2.2012) 
 17. Mgr. Branislav Babej - Nové trestné činy po novele Trestného zákona (28.2.2012)
 18. JUDr. Monika Kiklicová - Neplatené pracovné voľno (3.3.2012)
 19. Pavol Jakubík - Právny štát (7.3.2012)
 20. Mgr. Zuzana Borecká - Prechod práv a povinností záložcu zo zmluvy o zriadení záložného práva na nadobúdateľa zálohu (7.3.2012)
 21. Lucia Onderková - Radbruchova formula (8.3.2012)
 22. Pavol Jakubík - Retroaktivita právnych noriem (8.3.2012)
 23. Lenka Chvostková - ÚVAHA: Problém - interupcia (8.3.2012)
 24. Pavol Jakubík - ÚVAHA: Štúdium práva... (11.3.2012)
 25. Mgr. Zuzana Borecká - Sociálno – politické aspekty exekúcie (11.3.2012)
 26. Bc. Michal Perignáth - Možnosť stíhania prezidenta SR v kauze nevymenovania Generálneho prokurátora SR (17.3.2012)
 27. JUDr. Martin Bicko - Elektronický podpis v právnej praxi 1. časť: Elektronické konanie na katastri a jeho úskalia (19.3.2012) 
 28. Bc. Valéria Maškulíková - Náboženská sloboda (21.3.2012)
 29. JUDr. Martin Bicko - Opäť k pojmu „požadovaný podiel" pri zrušení a vyporiadaní podielového spoluvlastníctva (21.3.2012)
 30. Bc. Igor Ribár - Procesné osobitosti konania o rozvode manželstva (21.3.2012) 
 31. Bc. Valéria Maškulíková - Demokratizácia vývoja vzťahov štátu a cirkví na Slovensku po roku 1989 (24.3.2012)
 32. Bc. Igor Ribár - Statusové práva v úvahách de lege ferenda (25.3.2012)
 33. Bc. Valéria Maškulíková - Zmluvné vzťahy medzi Slovenskou republikou, Svätou stolicou a registrovanými cirkvami (25.3.2012) 
 34. Bc. Slavomíra Henčeková - ÚVAHA: Kam kráča právnické vzdelávanie na Univerzite Komenského? (26.3.2012)
 35. Dušan Kucbel - Nemo plus iuris c/a bona fides (26.3.2012)
 36. JUDr. Monika Kiklicová - Určenie otcovstva - domnienky otcovstva (31.3.2012)
 37. Barbora Marcineková - Ľudská dôstojnosť vs. zákon o vysielaní a retransmisii (31.3.2012)
 38. Marek Čičmanec - Komparácia trestného činu lúpeže a trestného činu krádeže (31.3.2012)

Výhercovia súťaže

Zoznam výhercov súťaže nájdete TU. 

Ohodnoťte článok
Hlasovalo: 4521
FacebookVybrali SMETwitterDeliciousLinkedIn

NOVÝ PRÍSPEVOK

Zobraziť všetky Nové v judikatúre

Účel a výška regresnej náhrady poisťovne

Regresná náhrada má plniť výchovný a nie likvidačný účel, a má zohľadniť okolnosti, za ktorých došlo k vzniku škody. Primeranosť ...

Zodpovednosť za škodu pri neoprávnenom odbere plynu

Vyčíslenie výšky škody podľa vyhlášky č. 449/2012 Z. z. ktorou sa ustanovuje spôsob výpočtu škody spôsobenej neoprávneným odberom ...

Vyplatenie dedičských podielov zo spoločných prostriedkov oboch manželov

I. Súdy musia nielen rešpektovať právo, ale jeho výklad a aplikácia musí smerovať k spravodlivému výsledku. Spravodlivosť musí byť vždy ...

Nesprávne označenie zmluvných strán a absolútna neplatnosť zmluvy (§ 39 OZ)

Presné a zákonu zodpovedajúce označenie zmluvných strán zmluvy o nájme nebytových priestorov, uzatváranej v režime zákona č. 116/1990 Zb., ...

Zobraziť všetky Nové pracovné ponuky

Hľadám

Právna výpomoc

Hľadám si prácu v advokátskej kancelárii vo forme výpomoci prípravy podaní, zmlúv, dokumentov, jednaní a podobne. Aktuálne ...

Zaujímavé odkazy

Hľadanie poisťovateľa podľa EČVhttps://ws.skp.sk/pvia/poistovatel.xhtml?lang=sk

S nárokom na poistné plnenie sa obráťte na zobrazeného poisťovateľa

Zistenie platnosti technickej a emisnej kontroly podľa evid. čísla vozidlahttps://www.stkonline.sk/overenie-stk

Overenie termínu platnosti technickej a emisnej kontroly zdarma

Konkurzy a reštrukturalizáciehttps://ru.justice.sk/ru-verejnost-web/pages/searchKonanie.xhtml?query=

Zoznam konkurzov a reštrukturalizácií

Katastrálna mapahttps://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/sk/kataster/?bm=zbgis&z=8&c=19.530000,48.800000#

Zistenie vlastníka nehnuteľnosti klikom na mape.

Online zmluvyhttp://www.onlinezmluvy.sk/

Vzory zmlúv a všetko k nim na jednom mieste.

Digitálna parlamentná knižnicahttp://www.nrsr.sk/dl/

Spoločná česko-slovenská digitálna parlamentná knižnica je elektronická forma úplných ...

Registre

Vyhľadávanie v Obchodnom vestníkuhttps://www.justice.gov.sk/PortalApp/ObchodnyVestnik/Formular/FormulareZverejnene.aspx

Vyhľadávanie v Obchodnom vestníku

Notársky centrálny register záložných právhttp://www.notar.sk/%C3%9Avod/Not%C3%A1rskecentr%C3%A1lneregistre/Z%C3%A1lo%C5%BEn%C3%A9pr%C3%A1va.aspx

Vyhľadajte si záložcu, veriteľa alebo záloh v Notárskom centrálnom registri záložných ...

Štatistický register organizáciíhttp://slovak.statistics.sk/wps/portal/ext/Databases/register_organizacii/!ut/p/b1/jY_BDoIwEEQ_qYMtFo-LkVJDGosWoRfTgzEYAQ_G7xeJV9G9TfLeTJZ5VjPfh2d7CY926MPtnf3yRNbafVFVUNUig-aRgnEOyOQINCOAL0eYfCt1kqYRITHlBvpAO1VuRQQRf_wZ4K_9taJcyAJIChVDU-7KleUcxH_5R-YnZK5hAmZeNPnQndm9c67GVbwAlOWrBg!!/dl4/d5/L2dJQSEvUUt3QS80SmtFL1o2X1ZMUDhCQjFBMDgxVjcwSUZTUTRRVU0xR1E1/

Register obsahuje registračné údaje o ekonomických subjektoch a vedie ho Štatistický úrad SR.

Obchodný registerhttp://www.orsr.sk/

Obchodný register je verejný zoznam, do ktorého sa zapisujú zákonom stanovené údaje ...

Živnostenský registerhttp://www.zrsr.sk/

Živnostenský register tvorí súbor určených údajov o podnikateľoch. Údaje do registra ...

Register stratených a odcudzených dokladovhttp://www.minv.sk/?stratene-a-odcudzene-doklady

Overte si, či sa vám niekto nepreukázal strateným alebo odcudzeným dokladom inej osoby.

Čítali sme

Milanová predložila návrh ústavného zákona na ochranu novinárov, zlepšiť chce aj ich prostrediehttps://www.webnoviny.sk/milanova-predlozila-navrh-ustavneho-zakona-na-ochranu-novinarov-zlepsit-chce-aj-ich-prostredie/

Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) predložila na pripomienkovanie pripravovaný ...

V covidovém roce byly úspěšné peněžité tresty, řekla Benešováhttps://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ministryne-spravedlnosti-marie-benesova-statistika-justice.A210812_152632_domaci_ajez

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová představila výroční statistickou zprávu justice za ...

Ministerstvo spravodlivosti chce posilniť inštitút probácie a mediáciehttps://www.teraz.sk/slovensko/ministerstvo-spravodlivosti-chce-posilni/569577-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253BsSlovensko

Rezort spravodlivosti projekt pilotne spustil v Žiline, kde vytvoril pozíciu špecialistu pre ...

Dlugošová: Robíme všetko pre to, aby sme začali slúžiť verejnostihttps://www.teraz.sk/slovensko/dlugosova-robime-vsetko-pre-to-aby/569217-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253BsSlovensko

Úrad na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti má byť nezávislým orgánom ...

Lengvarský: Nový COVID automat prijala vláda jednohlasnehttps://www.teraz.sk/slovensko/lengvarsky-novy-covid-automat-prijala/569183-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253BsSlovensko

Prevádzky sa po novom rozhodnú, či budú púšťať iba zaočkovaných, alebo negatívne ...

Agrorezort pripravuje zákon na úpravu nájmu poľnohospodárskej pôdyhttps://www.teraz.sk/ekonomika/mprv-pripravuje-novy-zakon-na-upravu/569266-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253BsEkonomika

Zakázať by sa po novom malo dojednanie predkupného práva k pozemku v prospech nájomcu v zmluve ...

Nové časopisy

Verejné obstarávanie - právo a prax 5/2021

Verejné obstarávanie - právo a prax 5/2021

Dvojmesačník plný odborných informácií monitoruje aktuálne dianie v oblasti verejného ...

Súkromné právo 4/2021

Súkromné právo 4/2021

Recenzovaný časopis zameraný na otázky aplikačnej praxe.

Právny obzor 4/2021

Právny obzor 4/2021

Právny obzor je teoretický časopis pre otázky štátu a práva.

Verejné obstarávanie - právo a prax 4/2021

Verejné obstarávanie - právo a prax 4/2021

Dvojmesačník plný odborných informácií monitoruje aktuálne dianie v oblasti verejného ...

Verejné obstarávanie - právo a prax 3/2021

Verejné obstarávanie - právo a prax 3/2021

Dvojmesačník plný odborných informácií monitoruje aktuálne dianie v oblasti verejného ...

Justičná revue 6-7/2021

Justičná revue 6-7/2021

Časopis pre právnu prax, ktorý vydáva Ministerstvo spravodlivosti SR

PoUtStŠtPiSoNe
: