Štvrtok, 18. júl 2024 | meniny má Kamila , zajtra Dušana
Predplatné
Štvrtok, 18. júl 2024 | meniny má Kamila , zajtra Dušana
TlačPoštaZväčšiZmenši

Sudcovská rada Najvyššieho súdu žiada o urýchlenie rekonštrukcie sídla Najvyššieho súdu

najpravo.sk • 19.3. 2024, 14:12

Sudcovská rada Najvyššieho súdu žiada ministra spravodlivosti a ministra financií o zabezpečenie finančných prostriedkov na rekonštrukciu budovy Najvyššieho súdu na Župnom námestí v Bratislave.

Sudcovská rada Najvyššieho súdu žiada o urýchlenie rekonštrukcie sídla Najvyššieho súdu. Aj preto apeluje na ministra financií o čo najskoršie uvoľnenie finančných prostriedkov na realizáciu architektonickej súťaže, ktorá je nevyhnutným krokom pre samotnú rekonštrukciu.

Uznesením, ktoré bolo prijaté na riadnom zasadnutí Sudcovskej rady Najvyššieho súdu 12. marca jej všetkými členmi, chce rada poukázať na nutnosť urýchlenia krokov smerujúcich k rekonštrukcii sídla Najvyššieho súdu, ako aj podporiť predsedu Najvyššieho súdu Jána Šikutu pri prebiehajúcich rokovaniach s ministerstvom spravodlivosti a financií.

Predseda Najvyššieho súdu verí, že aj vláda Slovenskej republiky vníma urgentnú potrebu zabezpečiť pre občanov dôstojný výkon súdnictva na všetkých úrovniach, teda aj na úrovni Najvyššieho súdu a bude pre túto zásadnú investíciu hľadať finančné krytie v štátnom rozpočte. Vytvorenie funkčného a dôstojného sídla Najvyššieho súdu na Župnom námestí je pre predsedu Jána Šikutu maximálnou prioritou a preto ju jasne a intenzívne komunikuje od momentu, keď bol zvolený za predsedu Najvyššieho súdu.

Zdroj NS SR

Ohodnoťte článok
Hlasovalo: 53
PoUtStŠtPiSoNe
: