Streda, 29. máj 2024 | meniny má Vilma , zajtra Ferdinand
Predplatné
Streda, 29. máj 2024 | meniny má Vilma , zajtra Ferdinand
TlačPoštaZväčšiZmenši

Nové možnosti vyhľadávania v TED

najpravo.sk • 27.2. 2024, 09:31

TED (Tenders Electronic Daily) je pokročilým nástrojom zameraným najmä na podnikateľov, ktorí dodávajú tovary, služby a stavebné práce prostredníctvom verejného obstarávania. Obsahuje totiž informácie o verejnom obstarávaní v štátoch Európskej únie, Európskeho hospodárskeho priestoru, kandidátskych krajinách a v iných krajinách.

Nový portál obsahuje množstvo zlepšení, nových prvkov a rozšírených funkcií. Zoznam hlavných noviniek nájdete na webovej stránke https://ted.europa.eu/sk/news/welcome-to-the-new-ted.

Za pozornosť stojí predovšetkým Expertné vyhľadávanie. To umožňuje vyhľadať zákazky podľa rozličných kritérií. Vyhľadávacie polia obsahujú preddefinovaný filter, ktorý obsahuje kategórie ako napríklad Obchodné príležitosti, Predmet zákazky, Postup a iné.

Po výbere možnosti „Ďalšie polia“ sa používateľom zobrazí výber rôznych možností, na základe ktorých je možné vyhľadať zákazky zamerané napríklad na „Inovačný cieľ“. Dodatočným filtrom sa môžu zobraziť napríklad obstarávané stavebné práce, dodávky tovaru alebo služby, ktoré zahŕňajú inováciu procesov, tovarov alebo je možné vyhľadať zákazky podľa filtra „Cieľ strategického verejného obstarávania“, pričom dodatočný filter umožní zobraziť zákazky, podľa toho, či ide o:

  •  Inovatívny nákup
  •  Obmedzenie environmentálnych vplyvov
  •  Splnenie sociálnych cieľov

Zdroj Úrad pre verejné obstarávanie 

Ohodnoťte článok
Hlasovalo: 45
PoUtStŠtPiSoNe
: