Streda, 29. máj 2024 | meniny má Vilma , zajtra Ferdinand
Predplatné
Streda, 29. máj 2024 | meniny má Vilma , zajtra Ferdinand
TlačPoštaZväčšiZmenši

Zákon o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy. Komentár

najpravo.sk • 27.12. 2019, 14:25

KONEČNÁ VEVERKOVÁ, I. Zákon o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy - komentár, 2. vydanie. Bratislava : Wolters Kluwer SR, s.r.o. 2019. 216 s. ISBN: 978-80-571-0078-2. mäkká väzba

Prvé vydanie komentára k zákonu o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy vyšlo vo vydavateľstve Wolters Kluwer SR, s.r.o. v roku 2014 a v súčasnosti je už vypredané.

Aktualizované vydanie publikácie si dáva za cieľ podrobne vysvetliť čitateľom jednotlivé ustanovenia zákona č. 583/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Komentár je obohatený o aktuálne príklady aplikácie jednotlivých ustanovení zákona v praxi, zároveň sa v ňom nachádzajú vzory, odporúčania a praktické ukážky použiteľné pre zamestnancov územnej samosprávy pri každodennom plnení pracovných úloh.

 

Ing. Ingrid Konečná Veverková, autorka komentára, na základe svojich dlhoročných skúseností a odborných znalostí veľmi zrozumiteľne spracovala problematiku postavenia a obsahu rozpočtu obce a vyššieho územného celku, ich finančných vzťahov, rozpočtového procesu a pravidiel hospodárenia s rozpočtovými prostriedkami.

 

Publikácia obsahuje odpovede na množstvo otázok súvisiacich s aplikáciou tohto zákona v praxi. Je určená predovšetkým zamestnancom územnej samosprávy, ale aj ostatnej odbornej verejnosti.

Ohodnoťte článok
Hlasovalo: 796

Nový príspevok

PoUtStŠtPiSoNe
: