Štvrtok, 20. jún 2024 | meniny má Valéria , zajtra Alojz
Predplatné
Štvrtok, 20. jún 2024 | meniny má Valéria , zajtra Alojz
TlačPoštaZväčšiZmenši

Zákon o regionálnej investičnej pomoci - praktický komentár

najpravo.sk • 14.10. 2019, 18:25

FERENCZ, V. – BALOG, B. – ŠKODA, B. – JOKMANOVÁ, D. – STRATENÁ, M. Zákon o regionálnej investičnej pomoci. Komentár. Bratislava : Wolters Kluwer SR s. r. o., 2019, 208 s. ISBN: 978-80-571-0074-4. tvrdá väzba

Nový zákon o regionálnej investičnej pomoci reaguje na meniace sa prostredie a stále nové vznikajúce trendy v oblasti podnikania. Vláda Slovenskej republiky preto priniesla úplne novú legislatívu obsahujúcu dôležité zmeny v systéme poskytovania investičnej pomoci.

 

Investičná pomoc ako jedna z foriem štátnej pomoci predstavuje vo svojej podstate pozitívny zásah štátu alebo inej verejnej autority do fungovania konkrétneho subjektu.

 

Základným cieľom novej legislatívy regionálnej investičnej pomoci je vytvorenie takého legislatívneho rámca, ktorý umožní na jednej strane podporu investícií smerujúcich do menej rozvinutých regiónov a na druhej strane umožní podporu zvyšovania konkurencieschopnosti slovenských podnikov v období potreby zvyšovania produktivity, zavádzania riešení automatizácie a robotizácie a ostatných trendov inteligentného priemyslu.

 

Vzhľadom na novú legislatívu spracoval autorský kolektív praktický komentár k zákonu o regionálnej investičnej pomoci, pričom sa autori zameriavajú na praktický výklad jednotlivých paragrafov zákona o regionálnej investičnej pomoci a snažia sa zložité znenie zákona pretlmočiť do prehľadne spracovaného komentára a praktických príkladov.

Pár slov o autoroch

doc. Ing. Vojtech Ferencz, PhD.

je štátnym tajomníkom Ministerstva hospodárstva SR. V rokoch 2012 až 2016 bol štátnym tajomníkom Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky. V minulosti pôsobil na Ministerstve hospodárstva SR ako generálny riaditeľ sekcie stratégie.

doc. JUDr. Boris Balog, PhD.

v súčasnosti pôsobí ako riaditeľ odboru legislatívy a práva na Ministerstve hospodárstva SR. V minulosti viedol legislatívny a právny odbor na Ministerstve životného prostredia SR a tiež legislatívny odbor v Kancelárii Národnej rady SR.

Ing. Boris Škoda

Na ministerstve hospodárstva SR pôsobí od roku 2014, pričom od roku 2017 pracuje ako riaditeľ odboru investícií. Viedol pracovnú skupinu, ktorá pripravovala zákon o regionálnej investičnej pomoci.

Mgr. Diana Jokmanová, PhD.

je absolventkou Právnickej fakulty UK v Bratislave a od roku 2006 pôsobí na Odbore legislatívy a práva Ministerstva hospodárstva SR, kde sa zameriava na tvorbu legislatívy v oblasti podnikateľského prostredia, investícií a inovácií.

Mgr. Martina Stratená

je absolventkou Právnickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave. Od roku 2016 pracuje na Ministerstve hospodárstva SR na odbore investícií. Bola členkou pracovnej skupiny zostavenej na prípravu zákona o regionálnej investičnej pomoci.

 

  • Obsah publikácie si prečítajte TU
  • Ukážku publikácie si prečítajte TU
  • Zákon o regionálnej investičnej pomoci - praktický komentár si môžete zakúpiť priamo u vydavateľa TU (VSTUP DO OBCHODU)

 

Ohodnoťte článok
Hlasovalo: 896

Nový príspevok

PoUtStŠtPiSoNe
: