Nedeľa, 14. júl 2024 | meniny má Kamil , zajtra Henrich
Predplatné
Nedeľa, 14. júl 2024 | meniny má Kamil , zajtra Henrich
TlačPoštaZväčšiZmenši

Surogačné materstvo

najpravo.sk • 10.1. 2021, 15:35

DUFALOVÁ, L. Surogačné materstvo. 1. vydanie. Bratislava : Wolters Kluwer SR s. r. o., 2020, 156 s., 978-80-571-0241-0, mäkká väzba

Surogačné (náhradné) materstvo je téma, ktorá vzbudzuje emócie v odbornej aj laickej verejnosti, a to najmä kvôli množstvu etických, morálnych, ale aj právnych otázok, ktoré s touto témou súvisia. Celosvetovo stúpajúca miera neplodnosti, rozvoj reprodukčnej medicíny a náhradné materstvo sú spolu veľmi úzko prepojené. Surogačné materstvo predstavuje pre mnoho subjektov riešenie bezdetnosti v prípadoch, keď iné možnosti už neprichádzajú do úvahy.

 

Publikácia je zameraná na právnu analýzu vybraných aspektov surogačného materstva. Prináša nové poznatky v oblasti terminológie a pojmológie náhradného materstva v slovenskom rodinnom práve, ako aj kritickú analýzu právnych noriem týkajúcich sa náhradného materstva v Slovenskej republike.

 

V publikácii je taktiež prítomný výrazný komparatívny prvok vo vzťahu k takmer všetkým skúmaným otázkam, ktorým autorka venuje pozornosť. Ide o publikáciu, ktorá vypĺňa chýbajúcu medzeru v oblasti slovenského rodinného práva.

 

Ohodnoťte článok
Hlasovalo: 456
PoUtStŠtPiSoNe
: