Piatok, 19. júl 2024 | meniny má Dušana , zajtra Iľja/Eliáš
Predplatné
Piatok, 19. júl 2024 | meniny má Dušana , zajtra Iľja/Eliáš
TlačPoštaZväčšiZmenši

Rodinná mediácia: Ako deťom neublížiť rozvodom. 2. aktualizované vydanie

najpravo.sk • 26.4. 2020, 09:50

TRAGALOVÁ, D. Rodinná mediácia: Ako deťom neublížiť rozvodom. 2. aktualizované vydanie. Bratislava : Wolters Kluwer SR, s.r.o. 2020., 344 s. ISBN: 978-80-571-0199-4. mäkká väzba

V roku 2018 sa dostala na knižný trh prvýkrát dostala publikácia Rodinná mediácia - ako deťom neublížiť rozvodom. Druhé vydanie publikácie, ktoré vyšlo v marci 2020 sa zameriava na pomoc rodine pri riešení konfliktov, venuje sa potrebám jednotlivca, emóciám v konflikte a správaniu, ktoré možno od účastníkov konfliktu očakávať. Ponúka riešenia vzťahových konfliktov tak, ako ju riešia súdy a pomáhajúce profesie, intervenujúce v procese rozpadu rodiny.

Titul mapuje vývoj rodinnej mediácie, právnu úpravu, proces mediačného konania, uvádza príklady a kazuistiky približujúce prácu mediátora, ponúka pohľad na pracovisko mediačného centra a prezentuje overené modely interdisciplinárnej spolupráce pomáhajúcich profesií, štátnych orgánov a súdov pri práci s rodinou.

 

Cochemská prax v tejto súvislosti už nie je neznámy pojem a autorka ponúka názory sudcov, ktorí ju už aplikujú na svojich súdoch.

 

 

 

Legislatívny rámec mediácie je daný. Záleží na ochote participujúcich subjektov a legislatívcov, ako s mediáciou, ktorú štát ponúka, naložia. Kniha je určená všetkým, ktorí chcú vedieť, prečo je lepšie riešiť spory mediáciou, ako hádky v rodine vníma partner a deti a aké sú následky v prípade rozvodu alebo rozchodu, ale poslúži aj mediátorom, právnikom, sudcom, sociálnym pracovníkom, pomáhajúcim profesiám a rodičom, ktorým priblíži proces rodinnej mediácie a profesiu mediátora, ktorý už má svoje miesto v našom právnom systéme najmä pri riešení rodinných sporov.

 

Pár slov o autorke

JUDr. Dagmar Tragalová je cerifikovanou mediátorkou so špecializáciou na rodinnoprávne spory. Odbornú prípravu mediátora absolvovala v roku 2013 a odvtedy sa popri právnickej praxi venuje intenzívne aj mediácii. Je zriaďovateľkou Mediačného centra Poprad, kde ako riaditeľka okrem iného poskytuje aj supervíziu mediátorom. Zároveň je prezidentkou Asociácie mediačných centier Slovenska, ktorá okrem činností zameraných na podporu mediácie zabezpečuje vzdelávanie mediátorov v rámci akreditovaných programov, certifikovaných a odborných seminárov mediátorov v spolupráci s ministerstvom spravodlivosti. Je autorkou odborných článkov o mediácii, prednáša na konferenciách a aktívne spolupracuje s mnohými odborníkmi, subjektami a obcami pri riešení rodinných a komunitných konfliktov.

Ohodnoťte článok
Hlasovalo: 1012

Nový príspevok

PoUtStŠtPiSoNe
: