Nedeľa, 23. jún 2024 | meniny má Sidónia , zajtra Ján
Deň verejnej služby OSN
Predplatné
Nedeľa, 23. jún 2024 | meniny má Sidónia , zajtra Ján
Deň verejnej služby OSN
TlačPoštaZväčšiZmenši

Zákon o pravidlách riešenia sporov týkajúcich sa zdanenia, Komentár.

najpravo.sk • 8.2. 2021, 12:39

SLÁVIKOVÁ, E. Zákon o pravidlách riešenia sporov týkajúcich sa zdanenia, Komentár. 1. vydanie. Bratislava : Wolters Kluwer SR s. r. o., 2020, 200 s., ISBN: 978-80-571-0233-5. mäkká väzba

Predkladaný komentár k zákonu č. 11/2019 Z. z. o pravidlách riešenia sporov týkajúcich sa zdanenia prehľadne rozoberá jednotlivé fázy a postupy využívané v rámci konania o zamedzení dvojitého zdanenia, ktoré začína vždy na základe žiadosti dotknutého daňového subjektu. Najdôležitejšou fázou je proces vzájomnej dohody a postup riešenia sporu komisiou pre riešenie sporov. Tento komentár je preto užitočnou pomôckou, aby jednotlivé daňové subjekty dospeli práve k vzájomnej dohode pri riešení sporov.

 

Autorka komentára si stanovila za cieľ predstaviť čitateľom komplexný a ucelený rozbor základných pravidiel riešenia sporov týkajúcich sa zdanenia. Ich zámerom je najmä zamedzenie dvojitého zdanenia a zachovanie súvisiacich práv dotknutých daňových subjektov a zefektívnenie už existujúcich pravidiel riešenia sporov, zvýšenie úrovne dodržiavania medzinárodných záväzkov zo strany členských a zmluvných štátov a posilnenie celkovej dôvery v spravodlivosť a spoľahlivosť daňových systémov.

Ohodnoťte článok
Hlasovalo: 1049

Nové v judikatúre

Hľadať všade
PoUtStŠtPiSoNe
: