Sobota, 20. júl 2024 | meniny má Iľja/Eliáš , zajtra Daniel
Predplatné
Sobota, 20. júl 2024 | meniny má Iľja/Eliáš , zajtra Daniel
TlačPoštaZväčšiZmenši

Základy a kazuistika kánonického manželského práva

najpravo.sk • 17.1. 2021, 12:19

ČUNDERLÍK ČERBOVÁ, V. Základy a kazuistika kánonického manželského práva. 1. vydanie. Bratislava : Wolters Kluwer SR s. r. o., 2020, 124 s. ISBN: 978-80-571-0269-4. mäkká väzba

Predkladaná publikácia pojednáva o základných inštitútoch kánonického manželského práva latinského obradu. Čitateľa oboznamuje s teoreticko-praktickým podkladom chápania kánonického práva v korelácii a v strete s právom iných cirkví alebo náboženských spoločností či s právom štátu. Na podklade týchto poznatkov je následne predstavená matéria týkajúca sa typov manželstva, formy uzavretia manželstva, manželských prekážok, manželského súhlasu, zániku manželstva, procesné aspekty nápravy manželstva a zisťovania nulity manželstva.

 

Publikácia originálne a novátorsky prináša na záver každej kapitoly praktické prípady, prostredníctvom ktorých čitateľ aplikuje získané vedomosti na konkrétne situácie.

Autorka čerpala z vlastných pedagogických skúseností, a preto publikácia zohľadňuje didaktické a propedeutické hľadisko.

 

Problematika publikácie je v dnešnej dobe nanajvýš aktuálna, keďže kánonický manželský proces sa stáva pomerne častým spôsobom riešenia rodinných situácií medzi kresťanmi.

Recenzentmi tejto učebnice boli prof. JUDr. Mgr. Vojtech Vladár, PhD. a doc. Dr. iur. JUDr. Ing. Michal Turošík, PhD.

Ohodnoťte článok
Hlasovalo: 1130
PoUtStŠtPiSoNe
: