Piatok, 21. jún 2024 | meniny má Alojz , zajtra Paulína
Deň kvetov
Predplatné
Piatok, 21. jún 2024 | meniny má Alojz , zajtra Paulína
Deň kvetov
TlačPoštaZväčšiZmenši

Živnostenské právo

najpravo.sk • 19.12. 2015, 20:12

Strapáč, P.: Živnostenské právo, Wolters Kluwer, 2015, 112 strán, mäkká väzba

Ústrednou témou učebnice „Živnostenské podnikanie“ je podnikanie ako činnosť založená na dobrovoľnom a slobodnom rozhodovaní, pričom rieši otázky, či začať, resp. kedy skončiť podnikať, či podnikať sám alebo s inými osobami, kedy začať podnikať, v akých činnostiach, kde, v akom mieste, regióne, krajine a v akom rozsahu.

Živnostenské právo

Učebnica má ambíciu obsiahnuť aktuálnu problematiku živnostenského podnikania. Autor sa zameral na rozpracovanie všetkých najdôležitejších inštitútov v snahe poskytnúť ucelený vysokoškolský učebný text pokrývajúci živnostenské podnikanie. Predkladaná učebnica prechádza od historického vývoja, ktorý je rozdelený na vývoj právnej úpravy na slovenskom a českom území, cez právo podnikať, ktoré je základným, Ústavou Slovenskej republiky garantovaným právom, až po všeobecnú charakteristiku živnosti, jej kategorizáciu, podmienky a prekážky prevádzkovania živnosti, zániku živnostenského oprávnenia a pod.

Živnostenské právo

Autor sa venuje aj problematike práv a povinností živnostníkov, živnostenskej kontrole, živnostenskému registru, pričom neobišiel ani postavenie a pôsobnosť okresných úradov, Ministerstva vnútra SR a Slovenskej živnostenskej komory.

Učebnicu lektoroval prof. JUDr. Ján Husár, CSc.

Živnostenské právo

Učebnica je určená študentom právnických fakúlt, no môže byť praktickou učebnou pomôckou určenou aj študentom príbuzných študijných odborov na iných fakultách alebo tým, ktorí si chcú založiť živnosť a potrebujú mať znalosť o svojich právach a povinnostiach.

Živnostenské právo

JUDr. Peter Strapáč, PhD. absolvoval Právnickú fakultu Univerzity Pavla Jozefa Šafárka v Košiciach, kde pôsobil ako externý doktorand na Katedre obchodného a hospodárskeho práva. V súčasnosti pôsobí na Paneurópskej vysokej škole, a to na Fakulte práva a Fakulte ekonómie a podnikania. Tiež pôsobí aj ako lektor na Žilinskej univerzite v Žiline, Ústave súdneho inžinierstva, kde sa aktívne podieľa na príprave adeptov znaleckej činnosti. Je autorom a spoluautorom viacerých odborných monografií a desiatok odborných a vedeckých článkov z oblasti obchodného a občianskeho práva.

Učebnicu Živnostenské právo si môžete zakúpiť priamo u vydavateľa TU (VSTUP DO OBCHODU).

Ohodnoťte článok
Hlasovalo: 1716

Nový príspevok

PoUtStŠtPiSoNe
: