Pondelok, 20. máj 2024 | meniny má Bernard , zajtra Zina
Predplatné
Pondelok, 20. máj 2024 | meniny má Bernard , zajtra Zina
TlačPoštaZväčšiZmenši

Vzájomné uznávanie peňažných sankcií v Európskej únii

najpravo.sk • 29.3. 2017, 18:56

Klimek, L. – Šramel, B.: Vzájomné uznávanie peňažných sankcií v Európskej únii, Wolters Kluwer, 2/2017, 252 strán, tvrdá väzba

Vzájomné uznávanie justičných rozhodnutí v trestných veciach v Európskej únii je kľúčovým konceptom európskeho justičného priestoru. Tento mechanizmus sa počas dlhých rokov vyvinul z futuristickej vízie na princíp, ktorý je oporným kameňom justičnej spolupráce v trestných veciach v Európskej únii. Jeho súčasťou je vzájomné uznávanie peňažných sankcií. Tento mechanizmus očakáva, že vzájomné uznávanie by sa malo uplatňovať na peňažné sankcie, ktoré uložili justičné alebo správne orgány s cieľom uľahčiť výkon týchto sankcií v inom členskom štáte, ako je štát, v ktorom sú uložené.

Dielo je adresované právnej obci v oblasti trestného práva – advokátom, sudcom, prokurátorom a príslušníkom Policajného zboru. Cenné poznatky v nej nájdu taktiež tak akademici zaoberajúci sa trestným právom, ako aj študenti práva.

Monografia je dielom so silným potenciálom osloviť právnu obec jednak Slovenskej republiky, ale aj Českej republiky. To je odôvodnené tým, že táto publikácia má medzinárodné spracovanie. Navyše, osobitné kapitoly sú venované predmetnej oblasti v podmienkach Slovenskej republiky, ako aj Českej republiky.

Pár slov o autoroch:

JUDr. et PhDr. mult. Libor Klimek, PhD. (nar. 1985) pôsobí v súčasnosti pod vedením profesora Květoňa Holcra ako výskumný pracovník vo Výskumnom kriminologickom centre Fakulty práva Paneurópskej vysokej školy. V publikačnej činnosti sa špecializuje výlučne na trestné právo v medzinárodnom kontexte, najmä na trestné právo Európskej únie. Je členom redakčnej rady medzinárodného vedeckého časopisu EU Law Journal. Na Fakulte práva Paneurópskej vysokej školy vyučuje Trestné právo Európskej únie.

JUDr. Bystrík Šramel, PhD (nar. 1985) je absolventom Právnickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave. V rámci svojej vedecko-výskumnej a publikačnej činnosti sa ťažiskovo zameriava na inštitút verejnej žaloby a na problematiku prokuratúry v slovenskom právnom poriadku. V roku 2012 mu Minister spravodlivosti SR odovzdal Cenu Karola Planka za sériu článkov venovaných prokuratúre SR publikovaných v časopise Justičná revue.

Publikáciu Vzájomné uznávanie peňažných sankcií v Európskej únii si môžete zakúpiť TU (VSTUP DO OBCHODU).


Ohodnoťte článok
Hlasovalo: 1509

Nový príspevok

Nové v judikatúre

Hľadať všade
PoUtStŠtPiSoNe
: