Štvrtok, 18. apríl 2024 | meniny má Valér , zajtra Jela
Európsky deň za práva pacientov
Predplatné
Štvrtok, 18. apríl 2024 | meniny má Valér , zajtra Jela
Európsky deň za práva pacientov
TlačPoštaZväčšiZmenši

Úvod do štúdia medzinárodného práva súkromného a procesného

najpravo.sk • 8.5. 2018, 10:58

CSACH, K. – GREGOVÁ ŠIRICOVÁ, Ľ. – JÚDOVÁ, E.: Úvod do štúdia medzinárodného práva súkromného a procesného. 2. vydanie, Bratislava : Wolters Kluwer, 2018. 316 s. ISBN: 978-80-8168-782-2. mäkká väzba

S nárastom občianskych alebo obchodných cezhraničných transakcií, rodinných vzťahov s občanmi iných štátov alebo procesných vzťahov s cudzím prvkom rastie aj význam medzinárodného práva súkromného a procesného v dennodennej právnej praxi.

 

Druhé vydanie učebnice Úvod do medzinárodného práva súkromného a procesného práva prináša prehľadný vstup do právneho odvetvia, ktoré je regulované najmä rozsiahlou európskou legislatívou, a snáď aj preto býva považované za náročné a zložité.

 

Autori z troch právnických fakúlt, konkrétne Kristián Csach (Trnavská univerzita v Trnave), Ľubica Gregová Širicová (UPJŠ v Košiciach) a Elena Júdová (UMB v Banskej Bystrici) sa snažili o odborné, ale zároveň aj čitateľsky prívetivé spracovanie zložitej problematiky, doplnené o množstvo príkladov a schém, ktorým čitateľa sprevádzajú od teoretických základov až po praktické riešenie mnohých cezhraničných situácií.

 

Výklad je doplnený o rozsiahlu judikatúru Súdneho dvora Európskej únie, ale aj slovenských súdov. Oproti prvému vydaniu je učebnica nielen aktualizovaná, ale aj podstatne prepracovaná.

 

Ohodnoťte článok
Hlasovalo: 3956

Nový príspevok

PoUtStŠtPiSoNe
: