Sobota, 25. máj 2024 | meniny má Urban , zajtra Dušan
Predplatné
Sobota, 25. máj 2024 | meniny má Urban , zajtra Dušan
TlačPoštaZväčšiZmenši

Trestné právo procesné II

najpravo.sk • 19.4. 2017, 19:52

Ivor, J. – Polák, P. – Záhora, J.: Trestné právo procesné II, Wolters Kluwer, 4/2017, 492 strán, tvrdá väzba

Predkladaná učebnica trestného práva procesného II. nadväzuje na učebnicu Trestné právo procesné I.

Trestné právo procesné

Autori na základe mnohoročných teoretických a praktických skúseností predkladajú učebnice trestného práva procesného, reagujúce na nedávne početné legislatívne zmeny. Vzhľadom na postupný nárast rozsahu jednotlivých tém trestného práva procesného autori zvolili rozdelenie obsahu učebnice trestného práva procesného do dvoch dielov obdobne ako učebnice trestného práva hmotného.

Trestné právo procesné

Do druhej časti učebnice trestného práva procesného autori zaradili jednotlivé štádiá trestného konania, venujú sa postupu pred začatím trestného stíhania, prípravnému konaniu, predbežnému prejednaniu obžaloby a hlavnému pojednávaniu. Neopomínajú ani ďalšie formy súdneho rozhodovania, a to verejné a neverejné zasadnutie súdu.

Trestné právo procesné

Osobitnú pozornosť venujú autori opravným prostriedkom, osobitným spôsobom konania, probácii a mediácii v trestnom konaní a vykonávaciemu konaniu. V záverečných kapitolách poskytujú informácie o jednotlivých inštitútoch medzinárodnej justičnej spolupráce v trestnom konaní, trovách trestného konania a základných východiskách konania na Medzinárodnom trestnom súde.

Trestné právo procesné

 Učebnice sú určené predovšetkým študentom vysokoškolského štúdia práva, ale môžu ich veľmi dobre využiť aj všetci právnici aplikujúci trestné právo procesné v najrôznejších funkciách a pozíciách.

Trestné právo procesné

Kniha je dostupná aj v aplikácii WK eReader

Učebnicu Trestné právo procesné II si môžete zakúpiť TU.

Trestné právo procesné

Balíček štyroch publikácií na viac ako 2000 stranách komplexne zastrešujúci problematiku trestného práva – tak hmotného, ako aj procesného si môžete zakúpit TU.

Ohodnoťte článok
Hlasovalo: 1797

Nový príspevok

Nové v judikatúre

Hľadať všade
PoUtStŠtPiSoNe
: