Sobota, 20. júl 2024 | meniny má Iľja/Eliáš , zajtra Daniel
Predplatné
Sobota, 20. júl 2024 | meniny má Iľja/Eliáš , zajtra Daniel
TlačPoštaZväčšiZmenši

Judikatúra vo veciach záväzkových vzťahov v obchodnom práve

najpravo.sk • 28.6. 2016, 18:55

Strapáč, P.: Judikatúra vo veciach záväzkových vzťahov v obchodnom práve, Wolters Kluwer, 7/2016, 226 strán, mäkká väzba

Ďalšia publikácia z obľúbenej edície vydavateľstva Wolters Kluwer je venovaná rozhodovacej činnosti vo veciach záväzkových vzťahov v obchodnom práve, pričom nadväzuje na už vydanú publikáciu Judikatúra vo veciach obchodných spoločností a družstva.

Publikácia obsahuje najvýznamnejšie rozhodnutia Najvyššieho súdu Slovenskej republiky, Najvyššieho súdu Českej republiky, Ústavného súdu Slovenskej a Českej republiky, ako aj niekoľko vybraných rozhodnutí súdov nižšieho stupňa. Publikácia neobchádza ani zjednocovacie stanoviská najvyšších súdov.

Jednotlivé rozhodnutia sú usporiadané chronologicky, pričom kopírujú systematiku Obchodného zákonníka, ktorá sa vzťahuje k záväzkovým vzťahom. Každé rozhodnutie súdu je náležitým spôsobom označené tak, aby bolo zrejmé, ktorý súd ho vydal, pod akou spisovou značkou a presný dátum rozhodnutia. Rozhodnutie obsahuje právnu vetu a následne aj odôvodnenie, ktoré približuje tak skutkový stav riešeného prípadu, ako aj aplikované zákonné ustanovenia a úvahy súdu, ktorými sa zaoberal pri jeho rozhodovacej činnosti.

Predkladaná publikácia je určená advokátom, firemným právnikom, sudcom, notárom, ako aj študentom právnických fakúlt - každému, kto má záujem o hlbšie štúdium obchodného práva.

Publikáciu si môžete zakúpiť TU.

Ohodnoťte článok
Hlasovalo: 1646

Nový príspevok

PoUtStŠtPiSoNe
: