Piatok, 21. jún 2024 | meniny má Alojz , zajtra Paulína
Deň kvetov
Predplatné
Piatok, 21. jún 2024 | meniny má Alojz , zajtra Paulína
Deň kvetov
TlačPoštaZväčšiZmenši

Testy na „vodičák" po novom už aj v angličtine

najpravo.sk • 13.12. 2012, 08:59

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky cestou odboru dopravnej polície Prezídia Policajného zboru zabezpečilo preloženie skúšobných testov z predpisov o cestnej premávke do anglického jazyka. Po novom tak bude možné testy urobiť nielen v slovenskom či maďarskom jazyku, ale aj v anglickom.

Už od minulého týždňa ich policajti distribuujú na každý dopravný inšpektorát v Slovenskej republike. Od 19. januára budú môcť žiadatelia o udelenie vodičského oprávnenia vykonať skúšku z odbornej spôsobilosti z predpisov o cestnej premávke skúšobným testom v anglickom jazyku, ak o to požiadajú.

Vodičský preukaz je doklad, ktorý oprávňuje jeho držiteľa viesť motorové vozidlo. Vodič je povinný mať ho pri sebe počas jazdy. Môžete ho získať na okresnom dopravnom inšpektoráte, pokiaľ ste dosiahli požadovaný vek, splnili zákonom stanovené podmienky, teda absolvovali prípravu v autoškole, preukázali na skúške schopnosť viesť motorové vozidlo a ste na to zdravotne a psychicky spôsobilý. V rámci skúšky z odbornej spôsobilosti je potrebné preukázať ovládanie pravidiel cestnej premávky. Žiaľ, smolu mal doteraz ten žiadateľ, ktorý síce žije na našom území, ale neovláda slovenský jazyk. Testy z predpisov o cestnej premávke boli doposiaľ v slovenskom a maďarskom jazyku. Po 19. januári budúceho roka sa to však zmení.

Polícia týmto vychádza v ústrety najmä cudzincom, ktorí trvalo alebo prechodne žijú a pracujú na Slovensku, no dostatočne neovládajú slovenský jazyk, a tak si nemôžu urobiť vodičský preukaz. Po novom budú môcť absolvovať skúšobné testy už nie len v maďarčine, ale aj v angličtine. 

Zdroj: Polícia SR
Ilustračné foto: sxc.hu

Ohodnoťte článok
Hlasovalo: 1724

Nový príspevok

PoUtStŠtPiSoNe
: