Nedeľa, 21. júl 2024 | meniny má Daniel , zajtra Magdaléna
Predplatné
Nedeľa, 21. júl 2024 | meniny má Daniel , zajtra Magdaléna
TlačPoštaZväčšiZmenši

Obnovia sa stáže sudcov na krajských súdoch

najpravo.sk • 18.6. 2012, 18:25

Minister spravodlivosti Tomáš Borec v piatok odštartoval sériu návštev na krajských súdoch, kde sa stretne aj s predsedami jednotlivých okresných súdov v rámci kraja.

Počas svojich pracovných ciest sa chce osobne zoznámiť s predsedami krajských a okresných súdov a vypočuť si ich podnety z praxe. V piatok navštívil Krajský súd v Nitre a Krajský súd v Banskej Bystrici, v pondelok a v utorok bude pokračovať návštevami súdov v Košiciach a v Prešove.

Minister Borec sudcov ubezpečil, že ministerstvo bude robiť všetko preto, aby na legislatívnej i organizačnej úrovni prijalo opatrenia, ktoré zefektívnia a zrýchlia súdne konania a prispejú tak k lepšiemu fungovaniu justície v prospech občanov. V záujme zefektívnenia činnosti súdov minister napríklad prisľúbil, že presadí obnovenie možnosti stáží sudcov na krajských súdoch. Zároveň očakáva od predsedov súdov, že plnením svojich profesijných a manažérskych úloh pri riadení súdov významne prispejú k odstraňovanie súdnych prieťahov.

Tieto návštevy vnímam nielen ako vhodný priestor na zbieranie podnetov pre podpornú činnosť ministerstva vo vzťahu k súdom, ale aj ako vyjadrenie toho, že si náročnú prácu všetkých poctivých a pracovitých sudcov naozaj vážim," povedal minister Borec.

Zdroj: MS SR
Ilustračné foto Krajského súdu v Banskej Bystrici: najprávo.sk

Ohodnoťte článok
Hlasovalo: 1144

Nový príspevok

PoUtStŠtPiSoNe
: